Paskaitų ciklas “Šventieji be aureolių?“

Pirmasis “Schola Benedicti“ paskaitų ciklas rugsėjį – „Šventieji be aureolių? Religinė italų renesanso dailė“. Lektorė – ses. Kotryna Indrė Šurkutė OSB, menotyros mokslų daktarė.

Paskaitos vyks rugsėjo 12, 19 ir 26 dienomis (ketvirtadieniais) 19 val. Kauno šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčioje. Dalyvio įnašas už vieną paskaitą – 5 € (įnašas neturi tapti kliūtimi Jūsų dalyvavimui)

Registracija į paskaitas prasidės rugpjūčio 19 d.

Paskaitų anotacija. Renesanso dailė Italijoje įprastai vadinama antikos paveldo atgimimu, tačiau svarbiausi užsakymai dailininkams tebebuvo krikščioniškų siužetų paveikslai ir skulptūros. Menininkai, pasiekę neįtikėtinų aukštumų trimatės realybės vaizdavime, susidurdavo su tomis pačiomis religinio meno temomis ir kanonais, dominavusiais vakarų kultūroje daugiau nei tūkstantį metų. Kokią įtaką jiems padarė renesanso pasaulėžiūra ir atradimai? Kaip į krikščioniškų siužetų kompozicijas įsiterpė aktai ir buitinio žanro detalės? Kur dingo šventųjų aureolės ir angelų sparnai? Kaip emocinis kūrinių poveikis tapo svarbesnis už kanoninį tikėjimo tiesų iliustravimą religiniuose kūriniuose? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškosime paskaitose.

Turite klausimų apie „Schola Benedicti“?

Susisiekime: kaunobenediktines@gmail.com; +37067419886 (ses. Kotryna)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s