Šv. Mikalojaus šventė Kauno rotušės aikštėje

stnicholas-serbian-frescoŠį sekmadienį, gruodžio 9 d., Kauno Rotušės aikštės draugija kviečia kauniečius ir miesto svečius drauge švęsti Kauno Globėjo, Kalėdų Senelio pirmtako, šv. Mikalojaus šventę. “Džiaugiamės, kad mūsų trečius metus iš eilės organizuojama šventė jau tapo gražia ir prasminga kalėdinio laikotarpio tradicija. Tikimės, kad ir šiemet Rotušės aikštėje susirinks miestiečiai, panorę išvysti šv. Mikalojų bei apsilankyti Rotušėje. Čia bus organizuojamos nemokamos ekskursijos, bus galima gauti šv. Mikalojaus antspaudą”,- sako Rotušės aikštės draugijos vadovas Kęstutis Ignatavičius.

Šventė prasidės 11 val. Kauno šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčioje, kur vienuolės benediktinės perduos Rotušės aikštės draugijai bažnyčioje saugomą šv. Mikalojaus skulptūrėlę, kuri šventiniu kalėdiniu laikotarpiu bus laikoma miesto Rotušėje. Ši skulptūrėlė pernai buvo funduota Rotušės aikštės narių lėšomis ir padovanota šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčiai.

Nuo 12 val. Arkikatedroje Bazilikoje bus aukojamos šv. Mišios už Kauną ir kauniečius. Po šventų Mišių, apie 13 val., kartu su tikinčiaisiais, iš Arkikatedros Bazilikos pajudės Šv. Mikalojaus procesija. Rotušės aikštėje bus įteikta šv. Mikalojaus labdara – trys maišeliai su monetomis, surinktomis iš Rotušės prieigose esančios Vaško lydymo krosnies. Labdara bus įteikta senamiestyje įsikūrusiam Senamiesčio vaikų dienos centrui bei dviem jų rekomenduotoms nepritekliuje gyvenančioms šeimoms.

Miesto Meras kalėdiniu laikotarpiu patikės miesto raktus šv. Mikalojui, tiksliau – juo persirengusiam aktoriui Petrui Venclovui. Vėliau Šv. Mikalojų įkūnijęs aktorius su palyda vaikščios po Rotušės aikštėje veikiančią kalėdinę mugę, įteiks prekybininkams ir amatininkams simbolinius, sėkmės linkinčius šv. Mikalojaus ženklus, fotografuosis su miestiečiais prie Auksinės kalėdų eglutės. Visi šventės dalyviai bus pakviesti aplankyti Rotušę ir šv. Mikalojaus skulptūrėlę, gauti simbolinį šv. Mikalojaus antspaudą, nusifotografuoti.

Tradiciją švęsti švento Mikalojaus šventę prieš trejus metus sumanė Rotušės aikštės draugija. Oficialiai ši diena minima gruodžio 6-ąją arba artimiausią sekmadienį po jos. Šventasis Mikalojus Kauną globoja jau penktą šimtmetį. 270 – 346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Šv. Mikalojus globoja miestus ir bendruomenes, pirklius, jūrininkus, žvejus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Manoma, kad būtent jis yra Kalėdų Senelio pirmtakas, tas, kuris visada pagelbsti. Mums – krikščionims – šventasis Miros vyskupas Mikalojus, geradarys ir pagalbininkas, savo gyvenimu liudijantis, jog nuoširdžiame tikėjime slypi kiekvienos dovanos šaknys.

www.alfa.lt/

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s